ОЛЕГ ТІСТОЛ
ОЛЕГ ТІСТОЛ
ОЛЕГ ТІСТОЛ

Олег Тістол - художник української Нової хвилі. Його творчість розвивалася на межі радянської і пострадянської доби та сповнена надій на майбутнє та життєрадісності. Митець поєднує утопічні мотиви із національними символами та радянськими образами. У дусі постмодерної іронії Тістол обрамлює автопортрети петриківським розписом.
На естетичному зламі радянської системи у 1987 році Олег Тістол разом із Костянтином Рєуновим проголошує програму "Межа зусиль національного постеклектизму". Її суттю було осмислення національних символів. Так, багато робіт Тістола сповнені символами та атрибутами козаччини. Вершників-воїнів, гетьманів та навіть Роксолана зображені через призму радянської естетики трафаретів та кліше.
У роботі "Проект українських грошей" митець переосмислив банкноти як культурно-символічну категорію, яка одночасно фіксує історію та віддзеркалює сучасність.
Події Помаранчевої революції підштовхнули художника до створення проєкту «TV + Реалізм». Перенісши телезображення на полотно, автор помножив ілюзорність картинки вдвічі, скомбінувавши живопис та телебачення.
Сам митець категоризує свою творчість як українське необароко, наголошуючи на специфічному вимірі нашої ментальності.
Made on
Tilda