Олександр Сухоліт
Олександр Сухоліт
ОЛЕКСАНДР СУХОЛІТ

Олександр Сухоліт - київський скульптор, випускник Національної академії мистецтва і архітектури. Його дипломну роботу "Материнство" одразу викупило Міністерство культури для Національного художнього музею України. Митець не обмежує себе лише скульптурою - він працює, зокрема, із графікою, живописом, інсталяціями.
Усі роботи Олександра Сухоліта мають впізнаваний стиль. Митець пройшов шлях розвитку від академічного малюнку до власної образної мови. Спираючись на візантійську мистецьку традицію, скульптор приходить до власної філософії олюднення вищих сутностей.
Центральний образ його, як скульптурних, так і графічних робіт - жінка. Саме вона є кінцевою точкою пошуку гармонії, істини, поєднання духовного та тілесного. Олександр Сухоліт - митець, що не грає за сучасними правилами, а намагається осучаснити архаїчне, виразне та зрозуміле мистецтво. У своїх творах він звертається до архетипних образів та тем, фіксуючи акт творення та баланс між матеріальним та метафізичним. Сам автор наголошує на важливій ролі віри на його шляху до скульптури. Адже у своїх творах він не лише відображає власний стан, а й відтворює обличчя часу - дозволяє побачити щось, що уже не повториться.
Made on
Tilda