М17 Contemporary Art Center
13 квітня в оновленому Центрі сучасного мистецтва М17 відбудеться відкриття скульптурного проекту «Реформуючи простір», у рамках якого будуть представлені роботи відомих українських художників Назара Білика, Олексія Золотарьова, Сергія Петлюка та зірки світової скульптури Жауме Пленcи, роботи якого представлені в усьому світі: у центрі Помпіду в Парижі, галереї Tate у Ліверпулі, музеї сучасного мистецтва у Нью-Йорку та інших.

«Проект "Реформуючи простір" має на меті за допомогою сучасного мистецтва скульптури та інсталяції показати те, як художники бачать сьогодні реформи у просторі, що їх оточує, — зазначає кураторка проекту Катерина Рай. — Мова не тільки про територію міста, в якому вони перебувають, а і про простір метафізичний, особистісний, простір між людиною і природою, людиною і всесвітом. Художники досліджують те, як впливають політичні, геополітичні, культурні, соціальні зміни на загальну світову динаміку».

13 квітня в Центрі сучасного мистецтва М17 у рамках Скульптурний проект «Реформуючи простір» відбудеться форум, присвячений проблемам взаємодії публічного простору та скульптури.

Подію відвідають провідні експерти, представники мистецьких інституцій і фондів:

✔ Хелен Фібі — керівниця кураторської програми Йоркширського скульптурного парку, одного з найвідоміших парків світу;
✔ Стелла Іоанноу — співдиректорка Лондонського проекту Sculpture in the city, завдяки якому на вулицях Лондона встановлюються сучасні скульптури;
✔ Ліза Парола — незалежна кураторка, консультантка Фонду Маріо Мерца в Турині, який активно займається розвитком скульптури в Італії.

З ними можна буде зустрітися особисто та дізнатися, що таке сучасна міська скульптура, public art і навіщо це потрібно Києву. Разом із тим будемо говорити про розуміння концептуального об'ємного мистецтва, найпотужніших сучасних скульпторів і їхній вклад у покращення життя міст.
Крім виставки, протягом кількох днів відбуватимуться зустрічі та лекції з провідними світовими експертами у сфері скульптури: представниками Йоркширського скульптурного парку, фонду Маріо Мерца в Турині та лондонського скульптурного проекту «Скульптура в місті». Усе для того, аби українські митці та відвідувачі форуму мали можливість більше дізнатися про світове мистецтво, побачити твори сучасної скульптури, а також обмінялися досвідом і разом поліпшували міський простір Києва за допомогою скульптури.

«Ми прагнемо, щоб про українських художників частіше говорили на міжнародній арені. Ми хочемо налагодити взаємодію публічного простору та скульптури, — говорить директорка центру сучасного мистецтва М17 Наталія Шпитковська. — Тому ми організовуємо скульптурний форум за участі Жауме Пленcи та провідних експертів у сфері скульптури й архітектури, щоб вони ознайомилися з сучасним українським мистецтвом та з нашим містом, щоб відчули його, зрозуміли і допомагали нам його розвивати. Адже підтримка міжкультурних діалогів та культурної дипломатії — це шлях до формування європейського суспільства і поліпшення навколишнього простору».

Відкриття виставки відбудеться 13-го квітня о 19-00, форум - 13-го квітня. Під час виставки проходитимуть різноманітні зустрічі, лекції, майстер-класи на теми скульптури та міського простору.

Центр сучасного мистецтва М17, вул. Антоновича, 102–104.

Проект реалізується за підтримки Adamovskiy Foundation.


Made on
Tilda