М17 Contemporary Art Center
If a building becomes architecture, then it is art
13 квітня в Центрі сучасного мистецтва М17 у рамках скульптурного проекту «Реформуючи простір» відбудеться форум, присвячений проблемі взаємодії публічного простору та скульптури.
Катерина Рай
кураторка проекту
«Проект "Реформуючи простір" має на меті за допомогою сучасного мистецтва скульптури та інсталяції показати те, як художники бачать сьогодні реформи у просторі, що їх оточує. Мова не тільки про територію міста, в якому вони перебувають, а і про простір метафізичний, особистісний, простір між людиною і природою, людиною і всесвітом. Художники досліджують те, як впливають політичні, геополітичні, культурні, соціальні зміни на загальну світову динаміку».
Наталія Шпитковська
Директорка ЦСМ М17
«Ми прагнемо, щоб про українських художників частіше говорили на міжнародній арені. Ми хочемо налагодити взаємодію публічного простору та скульптури.Тому ми організовуємо скульптурний форум за участі Жауме Пленcи та провідних експертів у сфері скульптури й архітектури, щоб вони ознайомилися з сучасним українським мистецтвом та з нашим містом, щоб відчули його, зрозуміли і допомагали нам його розвивати. Адже підтримка міжкультурних діалогів та культурної дипломатії — це шлях до формування європейського суспільства і поліпшення навколишнього простору».
Учасники форуму
Стелла Іоанноу
арт-консультантка, архітекторка, директорка Lacuna, спів-директорка проекту «Скульптура в місті»
Хелен Фібі
керівниця кураторської програми в Йоркширському скульптурному парку
Ліза Парола
незалежна кураторка, консультантка Фонду Маріо Мерца в Турині
Програма форуму:
11:00 – Реєстрація учасників форуму.
12:00 – Вітальне слово організаторів.
12:15 – Лекція Хелен Фібі: про структуру Йоркширського скульптурного парку, його програму, партнерів, нові імена.
13:45 – Лекція Стелли Іоанноу: про структуру проекту "Sculpture in the city" (Лондон), про те, як побудувати взаємозв'язки між містом, бізнесом і мистецтвом; чому великим корпораціям вигідно інвестувати в сучасну скульптуру; чому місто потребує public art та за яким принципом варто інтегрувати його у тіло міста.
15:30 – Лекція Лізи Пароли: про Фонд Маріо Мерца як інвестицію італійської
культури, сучасне публічне мистецтво як нову форму комунікації.
17:15 – Круглий стіл «Глобалізація як тренд сучасного мистецтва. Нові форми та завдання сучасної скульптури».


Made on
Tilda