ЖАННА КАДИРОВА
ЖАННА КАДИРОВА
Кадырова, Жанна Эльфатовна

Жанна Кадирова – художниця та скульпторка, учасниця групи Р.Е.П. (Революційний Експериментальний Простір). Провідною темою її творчості стало місто та зміна його «обличчя». Скульпторка одною з перших почала взаємодіяти із публічним простором. Вона вписує свої проєкти як у фізичний, так і соціальний контекст середовища.

Мисткиня працює з різними техніками: відео, живопис, скульптура. Але найупізнаванішою деталлю її робіт став битий кахель. Авторка рефлексує та адаптує традицію радянських мозаїк, переносячи їх матеріал та мистецьку мову із громадських просторів до галереї.

Жанна Кадирова - лауреатка премій PinchukArtCentre, премії Сергія Курьохіна у номінації "Мистецтво у публічному просторі", премії імені Казимира Малевича. У 2018 році художниця отримала головний приз на ярмарку Pulse Miami Beach за роботу "Маркет". Це перформанс, під час якого авторка відтворює атмосферу типового продуктового кіоску і пропонує відвідувачам придбати об'єкти мистецтва на вагу. Цим самим вона порушує правила ціноутворення на мистецькому ринку та переосмислює уявлення про цінність. А також Жанна Кадирова - номінантка премії "Жінки у мистецтві" від "UN Women" в Україні 2019 року.


Made on
Tilda