ОЛЕКСАНДР ГНИЛИЦЬКИЙ
ОЛЕКСАНДР ГНИЛИЦЬКИЙ
ОЛЕКСАНДР ГНИЛИЦЬКИЙ

Олександр Гнилицький - яскравий представник Нової хвилі. Саме він у 90-х привніс до українського мистецтва інсталяцію та відеоарт. Ключовим моментом стало експонування акції "Спляча красуня у скляній труні", під час якої феєричний відеоряд супроводжувався читанням митцем власної однойменної поеми.
Після активної участі в об'єднанні "Паризька комуна" разом із дружиною, художницею Лесею Заяць, заснував організацію "Інституція нестабільних думок".
Олександр Гнилицький - один із найнепередбачуваніших художників: він спробував себе й у "кучерявому стилі", і у зеленому "живописі хвиль" та навіть у дитячому дискурсі. У двотисячні роки художник вкотре змінює власний стиль. Його живописні роботи перекодовують уже відомих персонажів, таких як Буратіно, Франкенштейн, Штірліц тощо. Також митець змінює погляд на звичайні побутові речі, наділяючи їх шаром загадковості. З одного боку, художник підштовхує до серйознішого сприйняття. Але тут же підриває довіру до зображеного його розмірами та певною фантомністю. Ілюзія традиційних образів додає роботам Гнилицького містифікації та мистецької витонченості.
Made on
Tilda